Jak podłączyć Nintendo Switch do laptopa

Jak podłączyć Nintendo Switch do laptopa

Uzyskanie możliwości gry na Nintendo Switch na laptopie to prosty proces. Wszystko, czego potrzebujesz, to kabel, karta do przechwytywania wideo i trochę oprogramowania. Korzystając z tej metody, można strumieniować gry na żywo, lub nawet nagrać swoją rozgrywkę dla przyszłych odniesień. Możesz również czatować z innymi graczami w czasie rzeczywistym.

Aby uzyskać najlepsze rezultaty, podłącz przełącznik do laptopa za pomocą kabla HDMI. Kabel HDMI możesz znaleźć w Internecie lub w sklepie. Kabel połączy przełącznik z laptopem, a ekran laptopa będzie odzwierciedlony na telewizorze. Możesz też podłączyć się do sygnału composite video lub S-Video. Jeśli zamierzasz użyć kabla USB, upewnij się, że obsługuje on transfer danych.

Jeśli Twój laptop nie jest zbudowany tak, aby odbierać sygnały HDMI, będziesz musiał kupić kabel adaptera HDMI. Możesz kupić jeden w sklepie, lub możesz go kupić w Amazon. Gdy masz już kabel, musisz włożyć go do portu wejściowego laptopa. Następnie możesz podłączyć swoje kontrolery Joy-Con do portów USB w komputerze. Jeśli twój laptop nie ma portu USB, możesz użyć adaptera Bluetooth. Jeśli nie używasz laptopa z systemem Windows, możesz skorzystać z oprogramowania do obsługi MTP.

Możesz podłączyć przełącznik do laptopa poprzez stację dokującą. Stacja dokująca ma wbudowany zasilacz AC i wejście HDMI. Następnie możesz podłączyć Switch do monitora, telewizora lub innego urządzenia. Możesz wtedy wyświetlać gry na swoim większym ekranie. Za pomocą stacji dokującej możesz również ładować swoją konsolę.

Inną opcją jest użycie karty przechwytującej wideo USB. Urządzenia te są zazwyczaj drogie, ale mogą zapisać twoje rozgrywki w grach na inne urządzenia. Zrzuty wideo możesz oglądać w dedykowanym oprogramowaniu, a także możesz je przenieść na inne urządzenia. Istnieją również karty microSD, których możesz użyć do przeniesienia zrzutów wideo. Jednak nie są one zalecane, ponieważ mogą być drogie.

Jeśli Twój Switch nie posiada portu USB, będziesz musiał skorzystać z karty przechwytującej HDMI. Dzięki temu będziesz mógł oglądać rozgrywkę na laptopie. Jeśli chcesz oglądać rozgrywki na dużym ekranie, będziesz musiał skorzystać z karty przechwytującej HDMI. Istnieje kilka rodzajów tych urządzeń, więc trzeba będzie znaleźć taki, który pasuje do Twoich potrzeb.

Jeśli nie chcesz kupować karty przechwytywania wideo, możesz spróbować użyć połączenia bezprzewodowego. Możesz użyć przewodowego połączenia z laptopem, ale będziesz musiał znaleźć port wejściowy HDMI. Jest to najprostszy sposób, aby uzyskać wyświetlacz na laptopie. Następnie możesz użyć swoich kontrolerów Joy-Con, aby kontrolować grę. Możesz również pobrać gry z Xbox lub Windows Store. Możesz również użyć do tego celu kamery telefonu.

Podobne tematy