Podłączanie monitora do komputera

Podłączanie monitora do komputera

Dodanie monitora do komputera może pomóc uzyskać lepszą rozdzielczość i więcej opcji. Jednak podłączenie monitora do komputera nie zawsze jest łatwe. Musisz wiedzieć, jaki port ma Twój monitor i jaki kabel jest najlepszy dla Twoich potrzeb.

Port USB w komputerze to szybki i łatwy sposób na przesyłanie danych z komputera do monitora. Można go również użyć do zasilania urządzenia. Przed podłączeniem monitora konieczne będzie włączenie laptopa. Możesz również potrzebować adaptera, który pomoże Ci podłączyć monitor do komputera. W Internecie można znaleźć wiele różnych adapterów. Większość z nich będzie działać z większością komputerów.

Rodzaj portu w monitorze określi ilość mocy, jaką monitor może przesłać. Większość monitorów posiada port upstream, który jest odpowiedzialny za przenoszenie danych USB z i do procesora. Porty downstream w monitorze są zwykle używane do zasilania i ładowania urządzeń. Jeśli masz zewnętrzny adapter, możesz użyć portów downstream w monitorze do podłączenia laptopa i innych urządzeń peryferyjnych.

Niektóre monitory mają wbudowany koncentrator USB. Huby te mogą być niezasilane lub zasilane. Większość monitorów z wbudowanym koncentratorem posiada port USB upstream. Port ten służy do przesyłania zasilania z procesora do monitora. Niektóre monitory mają również port upstream dla dźwięku.

Inne typy monitorów mają wyspecjalizowane porty graficzne. Te wyspecjalizowane porty graficzne można podłączyć do komputera za pomocą standardowego kabla USB. Konieczne będzie pobranie sterowników dla portu USB monitora ze strony internetowej producenta. Niektóre laptopy będą wyświetlać symbol USB obok każdego portu. Jest to dobra wskazówka, że port jest zgodny z Twoim komputerem.

Korzystanie ze specjalistycznego monitora USB jest dobrym rozwiązaniem, jeśli trzeba podłączyć komputer do starszego monitora. Dzieje się tak dlatego, że większość specjalistycznych monitorów będzie działać z każdym komputerem, który ma port USB. Oferuje również wyraźne zalety w stosunku do zwykłych monitorów. Większość specjalistycznych monitorów USB może podłączyć się do laptopa bez konieczności stosowania zasilacza sieciowego. Mogą one również współpracować z laptopem, który nie posiada portu VGA.

Jeśli używasz adaptera USB do HDMI, aby podłączyć komputer do monitora, musisz upewnić się, że monitor ma port USB upstream. Jeśli komputer nie jest wyposażony w port USB, konieczne będzie zakupienie adaptera. Można kupić adapter USB do HDMI, który jest zgodny z różnymi interfejsami USB.

Większość nowoczesnych monitorów ma wejście HDMI. Te monitory można połączyć łańcuchowo za pomocą adaptera USB do HDMI. Tego typu monitory są zazwyczaj szybsze niż starsze modele. Łańcuch łańcuchowy umożliwia dodanie większej liczby monitorów do systemu. Jest to dobra opcja, jeśli masz wiele programów lub chcesz pracować wielozadaniowo.

Podobne tematy