Jak podłączyć odpływ suszarki

Jak podłączyć odpływ suszarki

W zależności od konkretnego modelu i lokalizacji może być potrzebna wiedza o tym, jak podłączyć odpływ suszarki. Najłatwiej jest postępować zgodnie z instrukcjami dostarczonymi przez producenta. Jeśli nie masz czasu lub cierpliwości, aby dowiedzieć się tego samemu, możesz zatrudnić hydraulika. Profesjonalista będzie miał wszystkie odpowiednie narzędzia, aby ułatwić pracę. Koszt będzie ułamkiem tego, co kosztowałoby zastąpienie urządzenia.

Pierwszym krokiem jest zmierzenie odległości od urządzenia do pożądanej lokalizacji. To zapewni Ci wysokość rury, której będziesz potrzebował. Możesz użyć elastycznej rury metalowej do pracy lub mocnej rury z tworzywa sztucznego, jeśli masz ścianę zewnętrzną do pracy. Przeciętne gospodarstwo domowe ma co najmniej 12 cali luzu przy legarach i suficie pomieszczenia, które ma być osuszone.

Następnie trzeba będzie wyciąć 2-calową rurę ABS z tyłu urządzenia do pożądanego miejsca. Alternatywnie można zawiesić rurę na belkach stropowych za pomocą piły do metalu. Uważaj, aby nie zgiąć ani nie uszkodzić rury podczas tego procesu. Aby zapewnić szczelność instalacji, można przymocować rurę za pomocą taśmy zabezpieczonej folią. Można to zrobić w kilka minut, jeśli zastosujesz się do podanych instrukcji.

Standardowy wąż spustowy może być najlepszym wyborem dla Twojego konkretnego modelu. Głównym powodem jest to, że nie trzeba będzie go opróżniać ze zbiornika wody kondensacyjnej. Suszarka z tą funkcją może być ustawiona na automatyczne opróżnianie po każdym cyklu suszenia. Można również znaleźć małe kolanko w rurze, aby zmniejszyć to wymaganie o kilka stóp. Najważniejszą częścią jest utrzymanie kabla zasilającego z dala od wilgoci. Używanie przedłużacza jest ryzykowne, ponieważ może on łatwo się zapalić.

Poza standardową złączką wye, będziesz potrzebował dwucalowego wylotu i trójnika sanitarnego. Będziesz także potrzebował dobrej jakości kawałka kleju i trochę uszczelniacza, aby uszczelnić otwór. Podczas gdy jesteś na to, będziesz chciał zachować swoje ręce suche. Nigdy nie wiadomo, kiedy twoje pranie może wymagać odwodnienia. Nigdy nie powinieneś obsługiwać maszyny, gdy masz mokre ręce. To nie jest pierwszy raz, kiedy to robisz, więc uważaj, aby nie pomylić tabliczki znamionowej.

Poza tym, co oczywiste, jak podłączyć odpływ suszarki jest również kwestią zrozumienia specyfikacji suszarki. Ogólnie rzecz biorąc, powinieneś być w stanie powiedzieć, jaka jest maksymalna pojemność urządzenia. Modele o największej pojemności są przeznaczone do przechowywania do pięciu kilogramów prania na raz. Niektóre cykle mają mniejszą pojemność.

Będąc przy tym, powinieneś również sprawdzić instalację elektryczną. Jeśli jest uszkodzona lub skorodowana, będziesz musiał ją wymienić. Powinieneś również upewnić się, że masz odpowiedniej wielkości bezpiecznik, aby chronić swoją elektronikę. Głównym zagrożeniem w tego typu scenariuszach jest porażenie prądem.

Podobne tematy