Jak połączyć Move z PS4

Jak połączyć Move z PS4

Korzystanie z PlayStation Move to świetny sposób na wzbogacenie rozgrywki na PS4. Jeśli kiedykolwiek grałeś w jakąkolwiek grę VR, wiesz, jak wspaniała jest możliwość poruszania rękami podczas korzystania z wirtualnego świata. Kontrolery te zostały zaprojektowane do pracy w różnych warunkach oświetleniowych. Pomimo swoich ograniczonych możliwości są one świetnym wprowadzeniem do świata gier w wirtualnej rzeczywistości.

Na szczęście proces parowania kontrolera PS Move z PS4 jest w gruncie rzeczy dość prosty. Pierwszy krok polega na odłączeniu kabla USB od konsoli. Następnie musisz podłączyć kontroler Move do portu USB. Następnie możesz wejść w ustawienia systemowe i włączyć urządzenia Bluetooth. Jeśli będziecie mieli szczęście, kontroler zostanie rozpoznany. Jeśli nie, będziesz musiał wpisać odpowiednie hasło, a także właściwą nazwę urządzenia.

Kontroler PlayStation Move może być używany jako wędka, myszka lub kamera. W niektórych grach można go również przełączyć na sterowanie ruchem, ponieważ poruszasz nim po ekranie. Najlepsze jest to, że możesz korzystać z tych elementów sterujących w taki sam sposób, jak z każdego innego kontrolera. Możesz też użyć Move do nawigacji po menu i robienia zrzutów ekranu. Niezależnie od tego, którą drogę wybierzesz, pamiętaj, aby naładować Move przed rozpoczęciem gry.

Move to najlepszy sposób na doświadczenie wirtualnej rzeczywistości na PS4. To najprzyjemniejszy sposób grania w każdą grę, ale brak pełnego śledzenia ruchu i drążka analogowego może sprawić, że proces ten będzie nieco kłopotliwy. Na przykład może być konieczne jednoczesne przytrzymanie przycisku synchronizacji z tyłu kontrolera i przycisku zasilania na konsoli, aby upewnić się, że kamera i Move są zsynchronizowane.

Jeśli nadal nie widzisz pożądanych rezultatów, możesz sprawdzić niektóre z wielu aplikacji innych firm. Należy do nich aplikacja PlayStation Now, która pozwala podłączyć kontroler PS Move do konsoli PS4. Możesz też kupić zewnętrzny adapter Bluetooth, który pozwoli Ci podłączyć więcej niż jeden kontroler Move do komputera. Podobnie, PlayStation Move można również ładować za pomocą stacji dokującej do ładowania.

Istnieje kilka sposobów na połączenie Move z PS4, ale najłatwiejszym i najbardziej wytrzymałym jest zrobienie tego przez Bluetooth. Musisz upewnić się, że masz najnowszą wersję macOS Sierra, aby mieć szansę na to. Poza tym, będziesz potrzebował kabla Micro USB, który jest tym samym typem kabla, co kontroler Dualshock 4. PS4 nie jest jedynym systemem, na którym możesz używać Move; możesz również podłączyć Move do Nintendo Switch i Xbox One. Jednak Move nie jest tak kompatybilny z wcześniejszym sprzętem Sony, co oznacza, że możesz potrzebować innego rodzaju kabla, aby zagrać w swoją ulubioną grę na PS4.

Podobne tematy